Zabawki z serii ,,zrób to sam’’ – garść inspiracji

sklep z zabawkami online https://swede.pl/

Kartony w większości domów spełniają jedną rolę. Są opakowaniem kupionych sprzętów RTV, przesyłek, a później zazwyczaj kończą w koszu. Jak się okazuje, makulatura może być bardzo ciekawą inspiracją na stworzenie takich zabawek, których nie ma w sklepie. Co najważniejsze, są to zabawki ekologiczne, bezpieczne, szalenie ciekawe, a w końcu – tanie. Jedyną rzeczą, jaka może nas ograniczać w tym przypadku jest wyobraźnia. Wychodzimy jednak naprzeciw oczekiwaniom rodziców i przedstawiamy Państwu garść inspiracji, dzięki którym dzieci z pewnością będą zachwycone.

  • Powszechnie wiadomo, że dzieci, zwłaszcza, gdy osiągają wiek przedszkolny, robią wszystko to, co rodzice. Oznacza to, że uwielbiają naśladować zarówno ich, jak i innych dorosłych. Pojawiają się pierwsze zamiłowania, przewidywania zawodów w przyszłości. Jedną z najczęściej naśladowanych czynności przez dzieci jest gotowanie. Gotowe, zabawkowe zestawy kuchenne wraz z wyposażeniem kosztują jednak bardzo dużo, ich ceny osiągają nawet kwotę kilkuset złotych. Nie każdego rodzica stać na tak duży, jednorazowy wydatek, dlatego makulatura jest tutaj pierwszą inspiracją. Z kartonów można stworzyć przepiękną, funkcjonalną kuchnię dla malucha.

    Przydadzą się tutaj duże kartony, które można dostać chociażby w sklepach z elektroniką i sprzętami RTV/AGD całkowicie za darmo. Co najważniejsze, poszczególne elementy funkcjonalnej kuchni można malować zwykłymi farbami, nadając jej tym samym jeszcze ciekawszy wygląd;

  • Dzieci lubią się chować, budować bazy z koców i krzeseł lub stołów. Z kartonów o odpowiedniej wielkości można stworzyć prawdziwe domki. Domki, w których dzieci chętnie przechowują swoje najcenniejsze skarby i budują swoje najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Stworzenie domku z kartonu jest banalnie proste. Wystarczy zadbać o to, by miał okna i drzwi, a resztę stworzy wyobraźnia;
  • Dużo dzieci lubi bawić się w tzw. teatr. Zabawa ta polega na odgrywaniu spektaklu przed widownią. O ile aktorami mogą być figurki i pluszaki z zasobów pokoju, ciężej jest zrobić scenę. W tym przypadku równie dobrze sprawdzą się kartony, które mogą być wycięte na podobieństwo ekranu telewizora. Należy pamiętać, aby były na tyle duże, aby dziecko zmieściło się wraz ze wspomnianymi aktorami i miało tzw. backstage, czyli miejsce w którym może powtórzyć kwestię i zadbać o najmniejsze detale swojego występu.

.