Puzzle to też edukacyjna gra

www.zbigniewpreisner.pl

Jedną z najbardziej podstawowych, jak również bardzo popularnych gier są puzzle. Ta znana układanka stanowi doskonałe połączenie wspaniałej zabawy z rozwojem dziecka.

Bowiem to banalne układanie dużego obrazka składającego się z mniejszych elementów, wymaga pewnych umiejętności. Dlatego wraz z wiekiem zwiększa się poziom trudności.

W pierwszej kolejności wykorzystuje się pojedyncze elementy, które należy włożyć w odpowiednie miejsce, według konturu. Kolejnym etapem jest ułożenie puzzli składających się od 4 do 25 elementów.

A następnie wdrażanie już bardziej skomplikowanych układanek, które różnią się nie tylko ilością elementów, ale także samym układem w postaci nieregularnych konturów. To doskonała zabawa dla całej rodziny, którą można wzbogać o pracę w grupie, czy układanie na czas.

Niemniej jednak niezależnie od formy puzzle wpływają na rozwój cierpliwości, skupienia, precyzji, a także koordynację wzrokową. Dzięki takim grom wpływamy również na spostrzegawczość oraz wyobraźnię dziecka.