Pierwsza pomoc

www.odbierzksiazke.pl Mamy do zaoferowania ładowarki teleskopowe PANORAMIC po najniższych cenach na rynku

Jest program nauczania dzieci w szkołach, dorosłych w pracy, ratowników różnej maści na kursach o zasadach BHP. Lwią i bardzo ważną część tych zasad zajmuje pierwsza pomoc. Jest to bardzo istotne aby każdy człowiek wiedział i umiał udzielać pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie.

Zasady te obejmują dość szeroki zakres wiedzy, działań i procedur jakie należy zachować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Podstawową kwestią jest umiejętność zachowania spokoju i racjonalnego działania. Ważne aby osoba, która udziela pomocy była pewna w swym działaniu i nawiązała kontakt z poszkodowanym.

Kolejną niezwykle istotną rzeczą jest umiejętność oceny sytuacji i wezwanie pomocy oraz zabezpieczenie ofiary i innych osób biorących udział w zdarzeniu. Jeżeli ranny tego wymaga należy podjąć akcje reanimacji w celu przywrócenia funkcji życiowych. Do tego trzeba zabezpieczyć nie tylko reanimowanego ale także musi to zrobić osoba, która udziela pomocy, zwłaszcza jeśli wystąpi kontakt z krwią.

W takich przypadkach istotna jest ostrożność i nie narażenie siebie samego na możliwość zakażenia się jakąś chorobą, na którą poszkodowany może być chory.

hale na piasek