Orkiestra

www.pik.legnica.pl https://eventino.pl/paczki-swiateczne-konin/

Drążąc temat sprzętu muzycznego i nagłaśniającego każdemu przychodzi na myśl orkiestra jeden z elementów wielu imprez szczególnie tych, które są eleganckie, wystawne. Choć orkiestrą jest również często nazywany zespół, który zajmuje się potocznie mówiąc chałturą to mimo wszystko nazwa jest zarezerwowana dla grupy muzyków minimum kilkunastu do czasem kilkuset.

Orkiestra to muzycy grający na różnych instrumentach lub takich samych, a ich koordynatorem jest dyrygent o nienagannym słuchu. Orkiestry dzielimy w zależności od używanych w niej instrumentów: dęta, symfoniczna, smyczkowa.

Każda jest wyjątkowa, praca w orkiestrze jest bardzo wymagająca, ponieważ liczba muzyków jest duża a każdy powinien wiedzieć, w którym momencie rozpocząć grę na swoim instrumencie a kiedy ją skończyć jest wymagająca jak każda praca zespołowa. Kiedyś muzyka instrumentalna nie była powszechnie słuchaną zwykle była wykorzystywana w teatrze, dziś korzystają z niej muzycy, którzy doceniają żywy dźwięki w przeciwieństwie do gotowych ścieżek muzycznych urozmaiconych keyboardem.

www.octopus.edu.pl