Jakie rowerki?

www.gpwnagpw.pl

Kiedy dziecko już opanuje sztukę chodzenia i biegania, przychodzi czas, aby zaczęło ćwiczyć utrzymywanie równowagi i jazdę na rowerze. Jednak jaki rowerek wybrać, tak abyśmy mieli pewność, że będzie on odpowiedni dla dziecka i jednocześnie, żeby dziecko faktycznie chciało na nim jeździć?

Przede wszystkim rozmiar

Zanim kupimy dziecku rowerek, warto sprawdzić jak będzie ono na nim siedziało, abyśmy wiedzieli jaki jego rozmiar będzie najlepszy. Pamiętajmy, że to nie tylko kwestia wielkości kół, od której będzie zależało czy dziecko będzie mogło oprzeć nogi o podłoże. To także kwestia odległości kierownicy od siodełka, abyśmy mieli pewność, że dziecko spokojnie do niej dosięgnie i to w takiej pozycji, aby naprawdę było mu wygodnie.

Warto również zobaczyć jaka jest najniższa i najwyższa wysokość siodełka, tak abyśmy mogli ocenić, czy będzie to wysokość odpowiednia dla naszego dziecka. Poza tym, warto się też zastanowić, czy ma to być zwyczajny rowerek, który na początek będzie miał dwa duże kółka i 2 mniejsze po bokach, które będzie można odkręcić jak dziecko zacznie utrzymywać równowagę. Czy może chcemy zainwestować w rowerek biegowy, dzięki któremu nasze dziecko od razu zacznie utrzymywać równowagę, ale jednocześnie później będzie musiało się nauczyć pedałować.

Dla mniejszych dzieci

Musimy sobie zdawać również sprawę z tego, że możemy mieć rowerki także dla mniejszych dzieci.

Zazwyczaj są one trójkołowe, a dodatkowo jeszcze posiadają specjalną rączkę, abyśmy mogli nie tylko wygodnie pchać taki rowerek, ale również żebyśmy nie mieli najmniejszego problemu z kierowaniem nim. Warto również tutaj powiedzieć, że taki trójkołowy rowerek jest bardzo stabilny i może rosnąć razem z dzieckiem. Na początek może mieć pasy i pałąk, aby dziecko nie wypadło. Później możemy zdjąć pasy i zostawić tylko pałąk, a jak dziecko będzie dostatecznie duże, to zdjąć też pałąk, dzięki czemu samo będzie mogło wsiadać na rowerek.

Warto zobaczyć jakie rowerki są nam proponowane, tak abyśmy mogli ocenić, który najbardziej nam odpowiada i który najlepiej będzie pasował do naszego dziecka. Możemy wybierać w ich wielkościach, materiałach z których są wykonane, w kolorach, jak i w akcesoriach, które będą przy nich oferowane, a to oznacza, że warto się przyjrzeć każdej propozycji, aby faktycznie wybrać tą najlepszą.