Jak radzić sobie z przerostem prostaty?

szkoła policealna poznań protetyka poznań

Prostata jest malutkim gruczołem umiejscowionym tuż pod pęcherzem moczowym mężczyzny. Gruczoł ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Problem pojawia się w przypadku, gdy dojdzie do przerośnięcia prostaty. Może wtedy powodować częste i znacznie utrudnione oddawanie moczu.

Przerośnięta prostata utrudnia normalne funkcjonowanie i jest znacznym utrudnieniem w codziennym życiu. Parcie na częste oddawanie moczu może zachwiać życie seksualne, czy towarzyskie.

Na przerost prostaty istnieją jednak sposoby, zarówno farmakologiczne, jak i ziołolecznictwo. Jednak tak jak jest w przypadku wszelkich dolegliwości, w pierwszej kolejności należy zdać sobie z nich sprawę.

Mężczyzna musi uświadomić sobie, że ma problem i musi pozwolić sobie pomóc. Pożądanym rozwiązaniem jest wybranie się na wizytę kontrolną do urologa, który zaleci dalsze postępowanie z problemem, zapobiegające powiększaniu się gruczołu.

W niektórych przypadku wystarczą leki, w innych konieczne będzie poddanie się zabiegowi usunięcia przerośniętej tkanki oraz odblokowanie cewki moczowej. W żadnym jednak wypadku nie należy lekceważyć problemu i zwlekać z decyzją o podjęciu leczenia.

baterie.orientacja.net.pl