Jak kupować zabawki z głową?

instrumenty drewniane https://foxyfamily.pl/produkty/kostka-manipulacyjna-drewniana/

Ciężko kupować zabawki w zgodzie z zasadą minimalizmu. Produkty dla dzieci możemy spotkać już nie tylko w dedykowanych sklepach zabawkowych, ale także w supermarkecie, na poczcie, a nawet w zwykłym sklepie osiedlowym i drogerii. Kupowanie zabawek jest zmorą wielu rodziców, a raczej odmawianie ich swoim pociechom. Jak się jednak okazuje, nadmiar zabawek nie jest niczym pozytywnym i wiąże się z wieloma konsekwencjami. Po pierwsze, dzieci przestają szanować swoje rzeczy, ponieważ dostają kolejne, zapominając o reszcie. Z drugiej strony, szybciej się nudzą, co może wydawać się na pierwszą myśl nieprawdą. Im mniej zabawek – tym dzieci lepiej organizują sobie zabawę, ponieważ się nie dezorientują, bardziej doceniając poszczególne produkty.

Jak kupować zabawki z głową? Oto lista porad:

  • Po pierwsze, zabawki praktycznie zawsze kupowane są pod wpływem chwili. Zazwyczaj wtedy, gdy dziecko zauważy interesujący produkt i namawia rodzica w sklepie lub w przypadku, gdy rodzic spieszy się z podarunkiem na urodziny. Tu tkwi największy problem. Nieprzemyślane kupowanie zabawek powoduje, że w pokoju dziecka jest ich dużo, a większość z nich nie nadaje się do zabawy już po kilku razach użytkowania. Tanie zabawki nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ spełniają potrzebę jedynie na chwilę. Lepiej odkładać pieniądze dłuższy czas, by kupić produkt naprawdę dobrej jakości, który sprawdzi się na lata;
  • Aby kupować zabawki z głową, należy wiedzieć, jakich produktów unikać. Po pierwsze, wszystkie zabawki wątpliwej jakości nie powinny znajdować się w koszyku zakupowym, ze względu na bezpieczeństwo, ale i krótką żywotność.

    Po drugie, kupowane zabawki powinny być estetyczne i pozbawione ostrych krawędzi, czy innych niedoskonałości. Po trzecie, raczej lepiej jest zrezygnować z nadmiernej ilości zabawek wspierających rozwój i edukację dziecka, aniżeli przesadzić z ich ilością. W rzeczywistości wszystkie chodziki czy jeździki mogą ograniczyć rozwój ruchowy malucha.

  • Podsumowując rozważania na temat kupowania zabawek, można podsumować to dwoma słowami: umiar i rozsądek. Wszystkie kupowane zabawki powinny być wcześniej przemyślane i sprawdzone. Dobrze jest czytać recenzje i zrezygnować z chodzenia po kolorowych i kuszących sklepach z zabawkami, a zamiast tego zdecydować się na zakupy w internecie.

.