Higiena

pompy Casappa Lamix - Artykuły papiernicze

Zasady BHP w zakładzie pracy jasno określają zasady higieny jakie powinny być zachowane. Wiąże się to nie tylko z ogólno pojęty porządkiem stanowiska, czystej odzieży czy czystości w toaletach zakładu.

Higiena w pracy to również prawo do odpoczynku, posilania się w trakcie przerw i dogodne warunki na stanowisku. W przypadku zawodów, gdzie głównie siedzi się przy biurku z komputerem higieną nazwiemy wygodny fotel, dobrą wentylację pomieszczeń, odpowiedni ekran z filtrem dla zdrowia oczu pracownika.

Przy pracach na budowie higiena objawia się w postaci ocieplanej odzieży ochronnej czy miejsca na odpoczynek w ciepłych warunkach. Dla osób zawodowo zajmujących się podróżami, czyli na przykład pilotom higiena pracy to odpowiednio długie przerwy między lotami z możliwością regeneracji, zapewniony system szkoleń pozwalający ciągłe doskonalenie umiejętności.

Jak widać w każdej profesji higiena ma nieco inne znaczenie i definicje. Jedno co łączy to słowo z każdą branżą bez wyjątku to fakt, że ma przede wszystkim służyć i ułatwiać ludziom pracę.