Frezowanie aluminium – krok po kroku

pojazdy użytkowe kubota sprawdzą się w działaniu

Bardzo często wykorzystywana jest dzisiaj obróbka metalu, która pozwala na przygotowanie różnego rodzaju napisów i wcięć, które sprawiają, że każdy element wykonany z tego materiału prezentuje się niecodziennie i indywidualnie. Dlatego też, nie powinno nikogo dziwić, że tak dużą popularnością cieszy się obróbka aluminium oraz gięcie blach Kielce, które są wykonywane na maszynach CNC.

Jak to wygląda?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że są dwa sposoby frezowania aluminium: kształtowe i walcowe.

Jeśli chodzi o różnice między nimi, to w tym pierwszym mocuje się je na bryle obrotowej, a w tym drugim na powierzchni walcowej. Dzięki nowoczesnej metodzie jaka jest używana w CNC, możemy dowolnie obrabiać aluminium, a to dlatego, że oprogramowanie pozwala nam na wiele możliwości, pozwalających na wykonywanie różnego rodzaju wgłębień czy napisów. Co więcej, ten sposób frezowania jest nie tylko niezwykle precyzyjny, ale również pozwala nam na wykonanie frezów w bardzo krótkim czasie, a to oznacza, że można je robić nawet w większej ilości, mając pewność, że całe działanie nie zabierze zbyt wiele czasu.

Dlaczego aluminium jest tak dobrym materiałem?

Interesuje nas to, dlaczego aluminium jest tak często używanym materiałem, jeśli chodzi o frezowanie? W dużej mierze chodzi tutaj o właściwości tego metalu. Jest on miękki i elastyczny, a to oznacza, że nie ma żadnych problemów z tym, aby nanieść na niego to co chcemy. Chociaż to właśnie jego cechy powodują, że należy do niego dobrać odpowiedni sposób frezowania, bo w przeciwnym razie może się okazać, że zmarnowaliśmy materiał i nie uda nam się go wykorzystać już do niczego innego.

To też powoduje, że najczęściej jest tutaj wykorzystywane frezowanie diamentowe, ponieważ charakteryzuje się ono niesamowitą twardością, a to powoduje, że nie narusza ono budowy aluminium. I nie ma tutaj znaczenia, jaka jest szybkość i moc działania maszyny, będziemy mieli pewność, że dzięki takiemu diamentowemu frezowaniu, efekt końcowy będzie dokładnie taki jak oczekiwaliśmy. Warto wiedzieć, że aluminium jest niezwykle wdzięcznym materiałem jeśli chodzi o frezowanie, chociaż oczywiście musimy pamiętać o jego indywidualnych cechach i dobrać do niego odpowiedni sposób takiej obróbki.

Nie mniej, jest to możliwe, a fakt że coraz więcej takich obróbek ma miejsce w aluminium, może świadczyć tylko o tym, że istnieją sposoby na przygotowanie wszystkiego w odpowiedni sposób, tak aby frez prezentował się jak najlepiej i jednocześnie, żeby nie zniszczył delikatnej struktury aluminium.

www.art-dance-ekg.com