Dziecko bywa okrutne

www.3deko.waw.pl dla oczu soczewki kontaktowe Bydgoszcz choroby oczu, optyk

Każdy, kto ma trochę do czynienia z dziećmi wie, że potrafią być one równie urocze, sympatyczne i pozytywnie rozbrajające, co pełne złośliwości i niekoniecznie zamierzonego okrucieństwa. Dzieciaki dotknięte trudnymi chorobami, które budzą wśród osób z ich otoczenia strach lub niepokój, nie mają łatwo.

Ich funkcjonowanie w grupie rówieśniczej jest znacznie utrudnione i wiąże się z długą listą przykrych doświadczeń. To rzeczywistość, którą nie wszyscy chcą zaakceptować.

Często nauczyciele udają, że problem nie istnieje i próbują zamiatać pod dywan problem braku tolerancji dla inności, która w takich wypadkach jest wyjątkowo rażąca, ponieważ wiąże się z kwestiami zdrowotnymi, które od nikogo nie są zależne. Trzeba zatem dołożyć wszelkich starań, aby dzieci były w stanie akceptować rówieśników, którzy inaczej wyglądają, inaczej mówią i są tak bardzo różni od pozostałych kolegów czy koleżanek.

Proces wychowawczy w tej materii nie zawsze jest łatwy, ale z pewnością należy go przeprowadzić, abyśmy mogli żyć w lepszym świecie.