Daj zabawce drugie życie!

Drogi rodzicu, ile razy zdarzyło się, że twoje dziecko wierciło ci dziurę w brzuchu o nową zabawkę. Każda wizyta w supermarkecie, gdzie można było kupić ową zabawkę kończyła się płaczem i lamentem. Argumenty twojego dziecka były różne. A to, że kolega z przedszkola ma taką właśnie zabawkę, dlatego twoje dziecko też musi ją mieć.

A to, że ta zabawka to hit i wstyd jej nie mieć, przecież wciąż w telewizji emitowana jest jej reklama. A to, że zbliżają się urodziny, dzień dziecka. A to, że dziecko odłoży pieniądze z kieszonkowego, a ty „tylko” dołożysz brakującą kwotę pieniędzy. Wyobraźnia dziecka nie zna granic, podobnie jak argumenty za pomocą których twoja pociecha chciała nakłonić Cię do zmiany decyzji.

W końcu dziecko stawiało na swoim, a ty z podkulonym ogonem kupiłaś czy kupiłeś kolejną zabawkę, która za kilka tygodni miała dołączyć do sterty pozostałych zabawek leżących w rogu dziecięcego pokoiku. Drogi rodzicu, pamiętaj o tym, by nie spełniać wszystkich zachcianek swoich dzieci. Nie popełniaj wciąż tych samych błędów. Rozpieszczaj swoje dziecko, jednak rób to rozsądnie.

Spróbuj przekonać swoją pociechę, że zabawki, które posiada w zupełności mu wystarczą. Stymuluj jego kreatywność pokazując, że każdej rzeczy można dać drugie życie, także starej zabawce.