Co to jest surowiec mineralny?

ceraty na stol http://www.ciechsol.com/produkty/produkty-techniczne

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niebywałe bogactwa skrywa przed nami wnętrze skorupy ziemskiej. Co więcej, zwykle spotykamy się z tymi dobrami niemal na co dzień, całkowicie ignorując niesamowity sposób, w jaki powstają. Właśnie we wnętrzu ziemi możemy znaleźć większość odkrytych dotychczas surowców mineralnych.

Surowce mineralne to nic innego jak użyteczne kopaliny, wydobywane z odkrytych i przygotowywanych w specjalny sposób złóż. Wspólną cechą ich wszystkich jest to, że powstały w sposób całkowicie naturalny. Oznacza to, że swoje istnienie zawdzięczają wyłącznie Matce Naturze, a człowiek przyczynia się tylko do ich wydobycia oraz stwarza na nie zapotrzebowanie, wynajdując coraz to nowe sposoby ich wykorzystania.

Rozmaite surowce mineralne mogą znaleźć zastosowanie w różnorakich dziedzinach życia. Tak więc zapotrzebowanie na nie można zauważyć w branży budowlanej oraz metalurgicznej. Bardzo powszechne jest też używanie odpowiednich surowców jako źródła energii.

Najwięcej uroku mają z pewnością te minerały, które wykorzystywane są w zdobnictwie. Niemal na co dzień mamy do czynienia z surowcami mineralnymi używanymi w branży chemicznej – znajdują się w artykułach spożywczych czy sztucznych nawozach.

suplementydiety.net